Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                       

IV TURNIEJ ORLIKA W BĄKOWICACH

 

Po raz pierwszy, na kompleksie sportowym Orlik 2012 w Bąkowicach, odbyły się eliminacyjne rozgrywki piłkarskie o Puchar Premiera Donalda Tuska. 12 września zostały rozegrane turnieje w dwóch kategoriach wiekowych (2000-2001 i 2002-2003) dziewcząt i chłopców. Głównymi organizatorami byli SZS Opolskie i Urząd Gminy Świerczów. W rozgrywkach uczestniczyły dzieci ze szkół z Dąbrowy, Mąkoszyc i Bąkowic. W kategorii dziewcząt starszych zwyciężyła drużyna z Dąbrowy, a w kategorii chłopców młodszych i starszych wygrały Mąkoszyce.

Zwycięzcy awansowali do następnego etapu rozgrywek, czyli do półfinału wojewódzkiego. Jeden z takich półfinałów odbył się 20 września na orliku w Bąkowicach, gdzie przyjechali chłopcy starsi z Byczyny, Namysłowa, Pokoju i Mąkoszyc. Turniej odbył się w systemie „każdy z każdym”, a końcowa klasyfikacja wyglądała następująco: I m – PG nr 2 Namysłów, II m – PSP Mąkoszyce, III m – Orlik Byczyna i IV m – PG Pokój. Gratulujemy zwycięzcy, który uzyskał awans do finału wojewódzkiego i życzymy awansu do rozgrywek krajowych.

                                                                                                       Andrzej Piwowarczyk

 

 

wstecz